2024-06-14

(15.06.2024) Parada Równości

 Trasa Parady Równości (opcja niemiecka):


Wielkimi krokami zbliżamy się do startu naszego marszu, dlatego musicie wiedzieć… którędy będziemy maszerować. ✨🌈

Będziemy nieść na ustach z dumą nasze hasło: Czas na równość jest TERAZ 🚶‍♀🚶‍♂🌈 przez całe centrum Warszawy!

Ruszymy o 14:00 z Miasteczka Równości przy PKiN i pójdziemy:
👬 alejami Jerozolimskimi 
🚶‍♀️ potem Marszałkowską 
🌳 bokiem Parku Saskiego
👑 ulicą Królewską
 🤸‍♀️ dojdziemy na Krakowskie Przedmieście  
🦄 Senatorską wrócimy na Plac Bankowy 
👭 potem Aleją Solidarności do Jana Pawła II 
🏛 i wracamy do Pałacu, by zakończyć Paradę przy Emilii Plater.
Pokażmy wszyscy, jak pięknie i kolorowo potrafimy się bawić! 💖

2024-06-13

Wywiad z ex Ojcem Dyrektorem

Replika #109 (05/06) 2024
str. 46-47

Ciągle w ruchu
Z Rafałem Nawrockim, który działa w polskim tęczowym biznesie od 26 lat, rozmawia Jakub Wojtaszczyk



Działasz w tęczowym biznesie od 1998 r. Wtedy prawie nikt chyba nie myślał o produktach skierowanych do LGBT-ów. Jak z perspektywy patrzysz na tamten czas?

Przez pryzmat 26 lat doświadczenia. Wraz z ekipą współpracowników zaczynaliśmy od Gejowo.pl, portalu z newsami i anonsami towarzyskimi. Nie nastawialiśmy się na zarobek, działaliśmy hobbystycznie, dla zabawy. To był początek Internetu w Polsce. Niewiadoma, ale też nieznane możliwości. Do pracy motywowały mnie chęć eksperymentowania i pomysły, a nie biznesplan. Na Gejowie mało kto czytał artykuły, za to anonse – o, tak. Co chwila pojawiały się nowe, ich liczba potrafi ła zawiesić nasz serwer.

W 2003 r. Gejowo.pl przeobraziło się w kultowe Fellow.pl?

To nie do końca tak. Fellow.pl było odpowiedzią na Naszą klasę, jej gejowską wersją. (śmiech) Wielu użytkowników miało dosyć anonimowych anonsów. Wychodzili z cienia i chcieli się pokazać. Stąd też obowiązkowe dodawanie zdjęć. Musisz jednak pamiętać, że nie istniały wtedy portale randkowe na polskim rynku. Za granicą GayRomeo ruszyło zaledwie rok wcześniej. Do Fellow podeszliśmy z czystą spontanicznością i ciekawością, czy portal wypali. Nie stawialiśmy na same jednorazowe spotkania, tylko na dłuższe relacje romantyczne. Pomysł się przyjął. Liczba użytkowników sukcesywnie rosła. W pewnym momencie mieliśmy ich ponad sto tysięcy Z czasem do portalu dodawaliśmy nowe usługi, m.in. aplikacje na telefonu z obowiązkową lokalizacją. Dziś, w dobie Grindra, może to wydawać się dziwne, ale kiedyś ustawiało się lokalizację ręcznie. Odpowiedzią na Grindra był mój projekt Play4Men. Niestety chyba miał za wiele funkcji dla użytkowników, którzy szukali szybkiej aplikacji na randki. Finalnie odpuściliśmy ten projekt, bo jako zespół nie mieliśmy czasu, by w pełni się mu poświęcić. Natomiast nie odpuszczamy Fellow! Dziś jest w fazie zmian. Nie mogę za wiele powiedzieć, ale zapewniam, że portal ani aplikacje nie umarły.

Jak dostosowujesz biznesy do zmieniającego się rynku?

To proste – zachęca mnie do tego konkurencja. Mam wrażenie, że rynek LGBTQ+, choć jest trudny, pozwala na znalezienie swojej niszy. Może być to produkt, usługa czy większa fi rma. Byleby użytkownicy „to coś” polubili. Za sympatią idą pieniądze, które można przeznaczyć na rozwój. W moim przypadku po Gejowie i Fellow przyszedł czas na sklep z poppersami, bielizną i artykułami erotycznymi. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z konkurencji w postaci Allegro czy AliExpress. Jednocześnie wierzę w lojalność klientów. Jeżeli osoba, która u mnie kupuje, będzie zadowolona, wiem, że wróci. Mamy w ofercie niszowe produkty, których nie znajdziesz w innych sklepach.

Całość wywiadu w papierowym wydaniu Repliki.

Drobna uwaga. Inspiracją dla powstania Fellow był bardziej urodzone w Niemczech GayRomeo niż Nasza klasa. Jak podaje Wikipedia:
Nasza klasa - nk.pl (do 2010 nasza-klasa.pl) – polski serwis społecznościowy działający od 11 listopada 2006 do 27 lipca 2021.
PlanetRomeo (wcześniej: GayRomeo) – ogólnoświatowy portal społecznościowy dla gejów. Pierwsza wersja GayRomeo powstała w październiku 2002 roku.
Na Forum Gejowa lista słów podlegających automatycznej cenzurze była zawsze dość krótka, ale GayRomeo było na niej chyba do samego końca forum. 

2024-06-10

św. Sebastian

Joachim Anthonisz Wtewael, Męczeństwo świętego Sebastiana (The Martyrdom of Saint Sebastian,  1600). Obraz w zbiorach The Nelson-Atkins Museum of Art (Kansas City). 

Detale:




2024-06-09

(08.06.2024) Parada Równości

 Jak podają organizatorzy (Praga Równość):
Podczas Parady policja ledwo powstrzymała Babcię Kasię przed absolutnym zdemolowaniem homofobusa Fundacji Pro


Fajny ten młody.
Zdjęcia z FB. Foto. Valodzin Aliaksandr

2024-06-08

(08.06.2024) Parada Równości

Mamy już oficjalną wypowiedź organizatorów (kolektyw Praga Równości) na facebooku:
Raz jeszcze dziękujemy każdej osobie uczestniczącej 💖 Dumnie i pierwszy raz całkowicie po prawej stronie Wisły w ok. 300 osób głośno wykrzyczeliśmy nasze żądania! 🩵🩷🤍🤎🖤❤️🧡💛💚💙💜

I fotorelację na stronie Warszawa Nasze miasto:

Ze znanych rozpoznałem jedynie babcie Kasię

Nie jestem fanem twinków, ale jeśli chodzi o ładne nogi mogę się śmiało wypowiedzieć. Dzieciak od baneru ma zdecydowanie lepsze niż te, którymi się zachwycił Dorian

A tutaj... no powiedzmy ładny widok na całą Paradę :D 

fot. Krzysztof Jedynak

2024-06-05

Tęczowy czerwiec

 


01.06 - Opole, Lublin, Piaseczno, Olsztyn
08.06 - Wrocław, Warszawa
15.06 - Zielona Góra, Warszawa, Słupsk
22.06 - Bielsko-Biała, Warszawa, Kołobrzeg
29.06 - Poznań, Stargard, 

2024-06-01

Henry Scott Tuke, The Green Waterways

 


This is a reproduction of “The Green Waterways” of 1926 by Henry Scott Tuke. Tuke's abiding love was the sea. He was sixty-eight years old when he created this masterpiece. He was a member of the Royal Academy having been born in 1858 York from whence he moved when he was sixteen and entered the Slade School of Art. He traveled to Italy six years later and between 1881 and 1883 he lived in Paris where he studied under Jean-Paul Laurens and met John Singer Sargent. During this time he met Oscar Wilde and John Addington Symonds. He began his painting in Cornwall in 1883 and his fame gradually grew. In 1914 he was elected to the Royal Academy of Arts having established himself as an independent artist who could afford to work in France, Italy and the West Indies. Tuke died in Falmouth, Cornwall at the age of seventy. This painting is an oil on canvas and measures 122 by 112 centimeters. It is in the Grundy Art Gallery in Blackpool, England.

https://troy-caperton.pixels.com/featured/the-green-waterways-henry-scott-tuke.html